preloder

Finansowanie zakupu mieszkania z rynku pierwotnego

Obecnie funkcjonują dwa podstawowe źródła finansowania – środki własne na całość inwestycji oraz częściowe finansowanie kredytem bankowym w tej chwili nawet do 90% wartości nieruchomości.
Poza zakupem można finansować tym samym kredytem wykończenie mieszkania pod klucz.
W trakcie realizacji inwestycji (budowy budynku mieszkalnego) występuje karencja w spłacie kapitału kredytu, co oznacza, że co miesiąc spłacamy tylko odsetki od wypłaconej już transzy kredytu.
Po zakończeniu wypłaty transz i przekazaniu nam przez dewelopera naszego wymarzonego mieszkania rozpoczynamy spłatę odsetek oraz pełnego wypłaconego kapitału (spłacamy docelową ratę kredytu).
Kredytobiorcą może być pojedyncza osoba, para, małżeństwo, osoby niespokrewnione, czy wręcz kilka gospodarstw domowych. Kredytobiorca nie musi być jednak właścicielem, czy współwłaścicielem nabywanej nieruchomości, choć najczęściej tak jest. Ważne, aby posiadał zdolność kredytową, a tę wylicza się trochę inaczej niż przy zakupie nieruchomości na rynku wtórnym.
W celu właściwego ustalenia optymalnych warunków kredytu na sfinansowanie zakupu nieruchomości powinien spotkać się z naszym Ekspertem Kredytowym.

biuro@hossaelblag.pl

 

794 118 240

 

Falkon sp.j.

ul. Malborska 52
82-300 Elbląg
NIP 5783120443
KRS 617058

Doradca ds. nieruchomości

tel. 518 518 567
biuro@m7mielczarskiego.pl

Biuro sprzedaży

FALKON Centrum Budowlane
ul. Malborska 52
82-300 Elbląg

Znajdziesz nas na: